על נתינה והמשמעות שלה לאושר שלנו

אנחנו חיים בעולם המגדיר את עצמו בתור עולם הפועל על פי קוד מוסרי.

אנחנו לומדים מגיל צעיר לתת ולחלוק במה שיש לנו, הרבה פעמים לא כי אנחנו רוצים בכך או כי מדובר על האינסטינקט הטבעי שלנו, אלא משום שאנחנו מרגישים במידה רבה פשוט חייבים לעשות את זה. אבל האמת היא כי מחקרים רבים הוכיחו שנתינה תורמת במידה משמעותית לאושר שלנו, לתחושת הסיפוק שלנו ולאנרגיה אותה אנחנו מקרינים לעולם.

אנחנו, כאן ב- ריצ’רד טוויל , יודעים היטב כמה זה חשוב לתת. לכן חשוב לנו להפעיל ולשמור על מערך התמיכה שפתחנו לעמותות שונות פועל ועובד כל העת. כדי להבין טוב יותר מה נתינה עושה לנו, בני האדם, כתבנו את המאמר הבא.

נתינה קודם כל מלמדת אותנו לשמוח במה שיש לנו

כמה פעמים יוצא לכם לעצור רגע את שיגרת החיים העמוסה שלכם ופשוט להגיד תודה. כמה פעמים אתם עוצרים וחושבים לרגע כמה ברי מזל אתם?  מתי לאחרונה שתיתם קפה והודתם על כך שאתם חיים בבית יפה, נשואים לאדם שבחרתם לאהוב, הורים לילדים שלכם? בדרך כלל אנחנו לא עוצרים להודות. החיים שלנו הם מכלול של עבודה מלווה לא פעם בתחושה של פספוס, חוסר שקט מהדברים אותם לא הספקנו לעשות. קשה לנו פשוט לעצור רגע ולהגיד תודה. תודה באמת, תודה על מה שיש, על מה שעכשיו.

נתינה לאחר היא לא רק הרחבה של הדברים שיש לו. נתינה היא הדרך שלנו, בין היתר, רגע לעצור ופשוט להגיד תודה על מה שיש לנו. בלי ציניות, בלי שיפוטיות, להגיד תודה על מה שיש. כאשר אנחנו נפגשים עם החוסר, אנחנו מבינים כמה יש לנו באמת.

נתינה היא הדרך שלנו להרגיש טוב יותר באופן מוחשי

תרגול של פעולת ההודיה הזו תורמת לחיים מאושרים יותר. מחקרים רבים הוכיחו את קיומו של הקשר הכימי בין נתינה ובין עליה של ההורמונים התורמים לתחושת השמחה שלנו במוח. כאשר אנחנו שמחים הגוף מפריש חומרים שמאפשרים לגוף להירגע, להתחדש, כך שלמעשה אנחנו מדברים ממש על מאין מעגל. המעגל מתחיל בפעולה פשוטה לכאורה, היא פעולת הנתינה, אבל זו מזינה מעגלים נוספים שבסופו של יום פשוט גורמים לנו ממש להרגיש טוב יותר באופן פיזי ומוחשי.

כך שללא כל ספק, לא רק שאנחנו יכולים לגמול לאחרים ולחלוק במה שיש לנו אלא שאנחנו זוכים כתוצאה מהפעולה הזו פשוט להרגיש טוב יותר.

אנחנו לא יכולים לשנות את העולם אבל אנחנו יכולים לעשות משהו

כמה חדשות רעות אנחנו שומעים בכל יום. בכל ערב שדרן הרדיו אומר ערב טוב ומסביר לנו בתוך שרשרת ארוכה של הודעות וכתבות מדוע הערב הזה למעשה ממש לא טוב. אנחנו אמנם לא יכולים לשנות את העולם אבל אנחנו יכולים לנסות. יתרה מזאת, אנחנו יכולים להתמקד בטוב ולא ברע.

כאשר אנחנו יושבים בבית ולא עושים דבר, אנחנו כמובן לא יכולים שלא להתרכז בין היתר בכל המידע, הפושים, ההודעות שמועברות אלינו באופן מזעזע יותר ויותר כדי שנתמכר לטרגדיה. אבל אם נצא אחורה, ניקח חלק בפעילות קהילתית, נתרום לחברה בה אנחנו חיים, נוכל להבחין בכל הטוב שגם הוא נמצא סביבנו.

התמקדות בטוב תוך הימנעות מהרע היא אחד הכלים הטובים ביותר ליצירה של אורח חיים טוב, בריא ומאוזן יותר.

אנחנו כאן כדי להפוך את העולם הזה לטוב יותר. אנחנו נשמח לראות גם אתכם מצטרפים אלינו ביחד.