מה זה ביטקוין והאם גם לכם שווה להשקיע

אין אחד המעוניין לצאת למסע של השקעה בשוק ההון שלא העלה פעם או פעמיים את הרעיון של השקעה בביטקוין.

ביטקוין, אותו מושג שעד לפני עשר שנים רק משוגעים לדבר נחשפו אליו, היום הפך לכתר ההכתרה של המליונרים החדשים בעולם.

אמנם המושג ביטקוין מסתובב בשטח כבר לא מעט זמן, אבל מה אתם יודעים על כך?  למה הערך שלו עלה ומדוע בכל זאת, לפני שאתם משקיעים את כל הכסף שלכם במטבע הדיגיטלי הזה, אולי כדאי לכם לשקול את הדברים שוב?

אנחנו, כאן, העובדים ב- ריצ’רד טוויל לא משאירים אתכם בעלטה וחוזרים אליכם עם כל המידע הדרוש לכם כדי להבין את הנושא.

קודם כל, מה זה ביטקוין

הרעיון שהוליד בסופו של יום את מטבע הביטקוין נולד בקרב מתמטיקאים בשנות השמונים. אלו חשבו על אלטרנטיבה לכסף מזומן. אבל כזה שלא ניתן יהיה לבצע עליו מניפולציות, כמו הדפסה של כסף נוסף בכל פעם כשמתרחש משבר כלכלי חריף בעולם. המטרה הייתה לייצר מטבע וירטואלי, כזה שניתן יהיה להשתמש בו בכל מקום, אבל כזה שלא מונע או משתנה בגלל השינויים הגאו פוליטיים והחלטות שרירותיות של מדינות העולם.

הרעיון העומד בבסיס השיטה טוען למעשה כי לעולם ממשלות פועלות לטובת עצמן. לכן, אנחנו לא יכולים לסמוך על שיקול דעתם של אלו שאמורים להנהיג אותנו. יצירה של מטבע חדש, כזה שהמלאי שלו מוגבל, כזה שנוכל לעקוב אחרי כל העיסקאות שנעשו איתו לאורך ההיסטוריה, הוא זה שיאפשר לכלכלה שלנו להתייצב ולהיות תלויה בחישובים מתמטיים ולא בגחמות של פוליטקאים כאלו ואחרים.

יש אנשים ש- ‘חוצבים ביטקוין’

כאשר אנחנו מדמיינים אנשים חוצבים זהב, אנחנו מדמיינים בדרך כלל עבודה קשה בבטן האדמה, כזו שנעשית עם פטיש ואיזמל, או היום בעזרת כלים מתקדמים מאלו. ביטקוין אמנם לא נחצב באופן הזה, אבל בשנת 2010 היו כמה מליונים שהתקינו במחשבים שלהם מאין ‘חוצב ביטקוין’ דיגיטלי שהחל את התנועה ששינתה את העולם.

הזינוק של הביטקוין

הסיבה בגינה ביטקוין הפך שם נרדף לסיפורי הצלחה של מי שלא האמינו כי יהפכו להיות עשירים בלילה אחד הוא שבאמת, בניגוד לכל תחזית מוקדמת, מחיר הביטקוין נסק ביום אחד באופן חסר תקדים. אנחנו לא מכירים, וודאי לא בשנים האחרונות, מדד שעלה באופן חד כל כך.

אם בשנת 2011 מחירו של הביטקוין נע סביב דולר ליחידה, הרי שהיום אנחנו מדברים על עליה חדה של עד 20אלף דולר ליחידה, תשואה חסרת תקדים בכל פרמטר ללא כל ספק.

האם היינו ממליצים לכם לרוץ לרכוש ביטקוין

התשובה שלנו לשאלה הזו מורכבת. ראשית, חשוב לזכור כי שוק ההון לעולם הוא שוק לא צפוי. אף אחד, לא מגדת עתידות ולא וורן בפט, אף אחד לא יכול לחזות באמת מה יביא המחר. אין מי שיכול להגיד היום מה יהיה ערכו של הביטקוין מחר.

היום אנחנו כבר יכולים להעיד על לא מעט רגעים בהם גם הביטקוין ירד בשיעור חד עקב תזוזות כאלו ואחרות בשוק ההון. בנוסף, חשוב לזכור כי המהות של השקעה בשוק ההון היא השקעה לאורך זמן, תוך הנחה של הביצים בסלים רבים ככל האפשר. אתם לא רוצים להשקיע את כל הכסף שלכם במקום אחד שכן לעולם אתם יכולים אולי להרוויח סכומים גבוהים אבל באותה מידה אתם עלולים גם להפסיד לא מעט.

אנחנו כאן כדי לתת לכם את כל המענה המקצועי ולהכווין אתכם להשקעות נכונות ומושכלות.