כיצד לספק הודעת עזיבה לבעל הבית שלך

מעצם טיבה, השכרה לא אמורה להחזיק לנצח. וכשאתה מוכן לעבור למקום הבא, לספק לבעל הדירה שלך או לחברת ניהול הנכסים הודעה נכונה על מעבר דירה זו צורה טובה – ובמקרים רבים, דרישה לחכירה שלך.

אז איפה כדאי להתחיל? להלן, פירטנו את כל היסודות שעליך לדעת על כתיבת הודעת העברה, כולל מה זה, מה עליו לכלול, ותבנית דוגמת העברת הודעות כדי להבטיח שהתהליך יעבור בצורה חלקה ככל האפשר.

מה זה הודעה להעביר?
העברת הודעה, המכונה גם הודעה לפינוי, היא מכתב סיום רשמי לחכירה שאתה מספק לבעל הדירה שלך או מנהל הנכסים לקראת עזיבת שכר הדירה שלך.

אתה צריך לתכנן לשלוח הודעה על העברה במקרה שתפנה את הנכס שלך מוקדם, אך גם אם אתה פשוט לא מתכוון לחדש את חוזה השכירות בתום תקופת כהונתו. עיין בהסכם החכירה שלך בפרטים במונחים של הצפוי בהודעה זו, במיוחד כשמדובר כמה זמן מראש עליך לספק אותו. תלוי מה אומר חוזה השכירות שלך, בעל הדירה שלך עשוי לדרוש הודעה 30 יום או 60 יום לפני עזיבתך – או מסגרת זמן אחרת שצוינה בכתב.

אתה יכול לעבור מבלי להודיע ​​על כך?
מבחינה טכנית כן, אם כי אתה עלול להתמודד עם השלכות משפטיות וכלכליות על כך.

בדיוק כמו שיש לך זכויות מסוימות כשוכר, למשכיר שלך יש את הזכות להודיע ​​מתי אתה מתכוון לפנות את היחידה. מלבד היותך הדבר הנכון לעשות זאת, מתן בעל הבית הודעה לפינוי הוא דרישה המתוארת בחוזה השכירות שלך, שהוא כשלעצמו מסמך משפטי מחייב.

ספק תמיד הודעה על מעבר דירה במסגרת הזמן המיועדת הקבועה בהסכם השכירות שלך. בין אם זו צריכה להיות הצהרה רשמית בכתב ובין אם לא, זה יהיה תלוי בדברי החכירה שלך, אך אם אינך בטוח אז הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לפנות ישירות לבעל הבית שלך או לחברת ניהול הנכסים (וכמה שיותר זמן מראש) לשאול מה מצופה ממך.

איך לכתוב הודעה להתפנות
זה נוהג טוב לבדוק אילו צעדים אתה צריך לנקוט כדי לשים לב להעברתך ברגע שאתה יודע שאתה מתכנן לעבור דירה. כאן איפה להתחיל.

שלב 1: בדוק את הסכם השכירות שלך
המקום הראשון לחפש כשמדובר בהודעה על פינוי הוא בשכירות שלך. זה המקום בו תוכלו למצוא את כל הפרטים סביב מעברכם, כולל למי עליכם למסור הודעה, כיצד לעשות זאת וכמה זמן מראש יש לתת זאת.

כמה תשומת לב עליכם לספק – כלומר. 30 יום, 60 יום, או פחות או יותר – עשויים להיות תלויים בסוג הסכם השכירות שיש לך. חוזי שכירות מחודש לחודש, למשל, עשויים לדרוש יותר התראה מאשר פחות. כמו כן, אם חוזה השכירות שלך הוא למשך שישה חודשים, שנה או תקופה ארוכת טווח אחרת, ייתכן שחובת ההודעה שלך תהיה בקצה הקצר יותר – אם כי מדובר בהנחיות, ולא בערבויות, והחכירה שלך עצמה (או בעל הבית שלך) היא המקום היחיד שאתה יכול ללכת לדעת מהם התנאים שלך.

בנוסף לסקירה כמה זמן יש לספק הודעה מוקדמת, עיין בחוזה השכירות שלך לקבלת פרטים כיצד לבצע זאת. האם יש לספק את הודעת ההעברה שלך באופן אישי? האם אימייל בסדר? האם יש אדם ספציפי שיש ליידע אותו? פרטים אלה צריכים להינתן תחת “סעיף מסירה”, ובתקווה לענות על שאלות מתמשכות לגבי הצפוי ממך.

שלב 2: נסח את הודעת ההעברה שלך
בשלב הבא כתוב את ההודעה עצמה. בדומה לשינויים בחכירה – ולחכירה עצמה – הצגת הודעתך בכתב הופכת אותה לרשמית. זה גם מאיית את כל המידע שבעל הבית שלך זקוק לו בפורמט קל ונגיש.

באשר למה לכלול בהודעה על מעבר, הקפד להכות את כל הדברים העיקריים, הכוללים:

שמך וכתובתך הנוכחית (כולל מספר היחידה)
התאריך הנוכחי
התאריך שבו אתה מתכנן לפנות את הדירה
הכתובת החדשה שלך
פרטי יצירת הקשר שלך
כמו כן, עליך להקפיד לכלול הצהרה קצרה הנוגעת בדרישות ההודעה המפורטות בחוזה השכירות שלך כדי להראות כי עמדת בהן.

שלב 3: מסרו את מכתבכם
ההימור הטוב ביותר למסירת הודעה על העברה היא לעשות זאת באופן אישי, שכן אז לא תצטרכו לדאוג שזה הגיע לאדם הנכון ותוכלו גם לנהל שיחה על הפרטים אם הדבר מוצדק.

שוב, על חוזה השכירות שלך לציין בבירור מי חייב לקבל ממך הודעה וכיצד. אם נדרש לשלוח את הודעתך להתפנות בדואר, בדוק אם יש צורך לאשר אותה ו / או לחתום עליה עם המסירה.

דאג לשמור לעצמך עותק של המכתב. אתה לא רוצה למצוא את עצמך כשנחש אחר הפרטים אחר כך.

טיפים מהירים למסירת הודעה לבעל הבית
כתיבת מכתב הודעה להעברה אינה מסובכת, אך זו רשמיות שיכולה להיראות מעט מבלבלת אם מעולם לא עשית זאת בעבר. עם זאת, הנה סקירה של טיפים שונים שיעזרו לך.

תסתכל מיד על חוזה השכירות שלך כשתדע שאתה עומד לעבור. זה יהיה המדריך שלך מבחינת כמה התראה שאתה צריך לתת לפני שתעבור ואיך לעשות את זה – כמו גם אם נדרש אפילו מכתב רשמי.
כשזה בספק, שאל. עם כסף והפניה על הקו, תמיד יהיה לך טוב יותר שיהיה לך יותר מדי מידע במקום מעט מדי. פנה ישירות לבעל הבית או לחברת ניהול הנכסים שלך אם אתה זקוק להבהרות כלשהן.
כלול תמיד כתובת העברה ופרטי קשר. בעל הבית שלך אולי יצטרך ליצור איתך קשר לאחר שתעבור, ואתה בהחלט לא רוצה שיהיו עיכובים לדברים כמו החזרת הפיקדון. אם עדיין לא מסודרת הכתובת הבאה שלך בזמן ניסוח המכתב שלך, ספק את הכתובת של חבר או בן משפחה מהימן (רק יידעו שתעשה זאת).
כתיבת הודעה להתפנות היא תהליך פשוט, וכל עוד אתה שולח אותה בזמן, אתה לא צריך לצפות לשום שיהוקים. עקוב אחר הטיפים והתבנית שלמעלה כדי להניח את הניחושים ממה לכלול, ואל תשכח לקרוא את חוזה השכירות ביסודיות כדי שתדע בדיוק מה אתה צריך לעשות.

 

ריצ’רד טוויל נדל”ן